Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Pokaż boczny pasek

Oferujemy maszyny do zaginania prętów stalowych, gładkich i żebrowanych, drutu stalowego oraz aluminiowego, płaskowników. Nasze  giętarki mogą produkować elementy zbrojenia oraz znajdują zastosowanie w innych obszarach przemysłu.

Giętarka do prętów, do strzemion i zbrojeń – rodzaj sterowania

Posiadamy w ofercie wiele modeli giętarek do wykonywania strzemion  oraz zbrojeń budowlanych. Giętarki, które produkujemy mogą pracować w sposób manualny oraz automatyczny w zależności od aktualnej potrzeby użytkownika.
Manualne gięcie polega na sterowaniu giętarką za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie. Operator giętarki może wykonywać gięcie poprzez trzymanie przycisku na obudowie do momentu wygięcia pręta aż do zadanej wartości kąta. Sterowanie manualne jest szczególnie wygodne podczas gięcia długich elementów. Przez cały czas trwania procesu gięcia istnieje możliwość kontroli gięcia i zatrzymania maszyny w momencie uzyskania odpowiedniego kąta gięcia. Przyciski sterowania manualnego ułatwiają ustawienie tarczy gnącej wraz z trzpieniami w odpowiedniej odległości w odniesieniu do elementu oporowego. Wówczas po ustawieniu odpowiedniej pozycji trzpieni możemy przełączyć tryb pracy z manualnego na automatyczny i sterować giętarką przy pomocy przycisku nożnego. Takie sterowanie znacznie przyspiesza gięcie elementów na giętarce oraz zapewnia powtarzalność giętych detali z prętów stalowych. Sterowanie automatyczne posiada każda giętarka, którą oferujemy w sprzedaży. W tym przypadku nie ma potrzeby trzymania przycisku gięcia aż do uzyskania zadanego kąta gięcia lecz wystarczy ustawić wartości za pomocą trzpieni ustalających lub na wyświetlaczu. Sterowanie automatyczne realizowane jest poprzez uruchomienie gięcia za pomocą naciśnięcia przycisku nożnego co powoduje rozpoczęcie gięcia. Jeśli chodzi o ustawianie wartości kątów może być realizowane przy pomocy wyłączników krańcowych, zwanych potocznie krańcówkami lub za pomocą wyświetlacza dotykowego. W pierwszym przypadku tarcza gnąca posiada dookoła wiele otworów w które umieszcza się małe trzpienie. W momencie styku z krańcówką ten mały trzpień ustalający, zatrzymuje cięcie i tarcza giętarki wraca do punktu startu. W przypadku zmiany wartości kąta na inny należy przełożyć trzpień ustalający w inne miejsce na tarczy.
W przypadku giętarki ze sterowaniem przy pomocy wyświetlacza dotykowego, użytkownik giętarki ustala kąt gięcia poprzez ustawienie odpowiedniej wartości na wyświetlaczu. W giętarkach z wyświetlaczem istnieje możliwość zaprogramowania aż do 99 różnych kątów. Sprawdza się to doskonale w przypadku gięcia w jednym cyklu detalu o wielu różnych kątach gięcia. Nie ma wtedy potrzeby każdorazowego przestawiania kąta gięcia, gdyż ilość kątów oraz wartość użytkownik programuje przed rozpoczęciem gięcia. Takie rozwiązanie bardzo przyspiesza pracę oraz eliminuje pomyłki.

Giętarka zasilana 230V czy 400 V ?

Wybór maszyny z uwagi na sposób zasilania 230V lub 400V zależy przede wszystkim od dostępności odpowiedniego zasilania tj. 400V lub 230V oraz miejsca pracy maszyny.
Polecamy giętarki zasilane 400V, które mogą pracować pod znacznie większym obciążeniem niż giętarki na 230V i przez dłuższy czas np. na dwie zmiany na dobę. Dla zbrojarni, zakładów prefabrykacji stali i betonów, deweloperów, hurtowni budowlanych, firm budowlanych, realizujących projekty budowlane, gdzie średnica giętych prętów wynosi ponad 20 mm proponujemy giętarki zasilane prądem na 400 V, natomiast wszędzie tam, gdzie czasami nie ma przyłącza 400V np. przy budowie
domku jednorodzinnego lub konieczności korzystania z agregatu prądotwórczego, sprawdzi się giętarka na 230V, czyli model giętarki o oznaczeniu PRO-32M 230V.
MASZYNOHURT produkuje przede wszystkim giętarki zasilane 400V a tylko jeden model giętarki pracuje na zasilanie 230V i jest to model:
• PRO-32M 230V może pracować z prętami o średnicy do 32 mm (maksymalna średnica pręta okrągłego) lub do 28 mm (dotyczy prętów stalowych żebrowanych).
Stworzyliśmy ten model z myślą o użytkownikach, realizujących przede wszystkim małe projekty budowlane oraz w warunkach, gdzie nie zawsze inwestor dysponuje zasilaniem 400V, jak to ma zazwyczaj miejsce w przypadku budowy domków jednorodzinnych lub terenów budowy oddalonych od większości mediów, gdzie wykonawca dysponuje np. tylko agregatem prądotwórczym. Dodatkowo zmniejszyliśmy masę urządzenia co ułatwia załadunek i dostarczenie na kolejne place budowy, nie tracąc jednocześnie na jakości maszyny.

Giętarka do strzemion i zbrojeń, prętów do maksymalnej średnicy 55
mm

• Giętarka do strzemion i zbrojeń PRO-42M służy odpowiednio do gięcia prętów do maksymalnej średnicy 42 mm. Sterowanie przy pomocy przycisku nożnego oraz przycisków na obudowie. Ustawianie kąta poprzez krańcówki.
• Giętarka PRO-42M V2 to jest ulepszona wersja poprzedniej maszyny, wyróżniająca się zwiększoną wytrzymałością ze względu na użyte do produkcji materiały. Szczegónie polecany model dla wymagających użytkowników.
• Kolejna giętarka do maksymalnej średnicy peta gładkiego do 42 mm oraz prętów żebrowanych do średnicy 36 mm, oznaczona modelem PRO-42S SUPER SILENT. Bardzo cicha maszyna ze względu na inny rodzaj przekładni, w którym zmieniono sposób przeniesienia napędu, rezygnując z pasków.
Dodatkowa zaleta tego modelu to zwiększony okres przeglądów oraz wymiany smaru, co wpływa na niższe koszty przeglądów i eksploatacji.
Ten model skierowany jest przede wszystkim dla użytkowników, którzy korzystają z giętarki w budynkach i ważna jest cicha praca maszyny.
• PRO-55M – urządzenie z wysokojakościowych komponentów, gotowe niezwłocznie zacząć pracę z wyrobami aż do 55 mm dla pręta gładkiego. Jest to model o zwiększonej wytrzymałości.

Giętarki do strzemion o niskiej masie i bezproblemowym transporcie

Giętarki opisane poniżej bardzo dobrze sprawdzą się w produkcji strzemion. Posiadają zwiększone obroty gięcia przez co materiał może być gięty niemal z podwójną szybkością w porównaniu z innymi modelami.
Dodatkowo są to giętarki szczególnie polecane ze względu na niewielką masę własną, co przekłada się na łatwość transportu. Jeśli częste przewożenie giętarki
• PRO-20S, która potrafi wykonywać co minutę 25 gięć, pracując z materiałem o średnicy do 20 mm gładkim. Przy obróbce prętu żebrowanego jego dopuszczalna średnica to maksymalnie 16 mm.
• Giętarka PRO-20S SUPER SILENT różni się od wyżej opisanej maszyny znacznie bardziej cichą pracą oraz silnikiem o mocy 1,5 kW zamiast 3 kW, dzięki czemu może pracować na placach budów, gdzie jest małe zabezpieczenie prądowe. Dodatkowo można w intuicyjny sposób zaprogramować aż 99 kątów gięcia na ekranie dotykowym. Cicha praca tej giętarki uzyskana została poprzez zastosowanie nowego modelu przekładni pozbawionej pasków.

2w1 – giętarka z gilotyną (możliwość cięcia i gięcia na jednej maszynie)

• Szczególnie ciekawe urządzenie to giętarka z gilotyną PRO-32/25, której nazwa wynika z tego, że pozwala giąć druty i pręty gładkie o średnicy do 32 mm, a ciąć – do 25 mm. Zaopatrzona we wszystkie niezbędne do eksploatacji materiały, jest w pełni gotowa do pracy od razu po dostarczeniu.

Giętarki z programowaniem kątów na wyświetlaczu

• PRO-20S SUPER SILENT – giętarka przede wszystkim do gięcia strzemion.
• PRO-42NC – giętarka o zwiększonej wytrzymałości ze względu na użyte wysokogatunkowe materiały do produkcji. Odpowiednik modelu PRO-42M V2, różniący się sterowaniem ze względu na wyświetlacz dotykowy umieszczony w osobnej szafie sterowniczej, zdolny do zapamiętywania 20 detali gięcia, z których każdy może być. To jest niezwykle wydajna i komfortowa w użyciu maszyna, która będzie służyła przez wiele lat. Z pewnością może pracować codziennie nawet na dwie zmiany.
• PRO-42NC2 – odpowiednik modelu PRO-42M natomiast posiadający wyświetlacz dotykowy, na którym ustawiane są kąty gięcia prętów. Umożliwia gięcie pod dowolnym kątem w zakresie 30 – 230 stopni, a także od -30 do -230.
• PRO-44NC2 – model giętarki zbliżony parametrami do modelu PRO-42NC2, posiadający natomiast możliwość pracy manualnej z dwóch stron maszyny, ze względu na umieszczenie przycisków sterujących po obu stronach maszyny.
• PRO-50NC2, jak widać z nazwy, pracuje ze średnicą do 50 mm i jest sterowana numerycznie. Niecała setka trybów pracy, kąty 30-230 lub od -30 do -230 stopni, gięcie prętów, drutu, płaskowników – to wszystko możliwe do zrealizowania na tej maszynie.

Jeśli giętarka, to MASZYNOHURT

Jesteśmy odpowiedzialnym polskim producentem, którego partnerzy doceniają za dbałość o wysokie standardy jakości, specjalistyczną wiedzę, rzetelność we współpracy. Nasze produkty zyskują najwyższe oceny, jeśli chodzi o doskonałą pracę urządzeń oraz ich bezproblemową obsługę – łatwą i wygodną.
Nasza giętarka do prętów, drutu, płaskowników– spełniła oczekiwania już wielu, nawet bardzo wymagających firm od małych kilkuosobowych rodzinnych, poprzez duże podmioty z kraju i zagranicy. Nasz zespół bardzo szybko reaguje na potrzeby klientów w zakresie prac serwisowych przy zakupionych maszynach oraz jest w stanie dostarczyć części zamienne już następnego dnia od złożonego zamówienia.
Posiadamy części, które używane są do produkcji maszyn, zatem użytkownik maszyny ma zapewnioną dostępność, co przekłada się na brak ryzyka związanego z dostępem do części zamiennych lub serwisu, zarówno w okresie gwarancji jak i po okresie gwarancyjnym.
Jeśli dodamy, że gwarancja na urządzenia jest możliwa nawet do trzech lat od zakupu, a nawet więcej na czas naprawy udostępniamy zastępczy sprzęt absolutnie nieodpłatnie, to wybór jest prosty – MASZYNOHURT.
Traktujemy użytkowników tak jak sami byśmy chcieli być traktowani, nie tylko jako Klientów ale przede wszystkim partnerów, współpracujących razem przy realizowaniu najbardziej złożonych projektach budowlanych.

Jak szybko otrzymam zamówione maszyny?

Maszyny są dostępne od ręki i wysyłane zazwyczaj już w ciągu doby od zamówienia. Zawsze sprawnie dostarczamy zamówienie w ustalonym wspólnie z klientem terminie. Istnieje również możliwość dostawy transportem MASZYNOHURT nawet w dniu zamówienia.

Czy nasze giętarki do prętów mogą służyć do gięcia rur stalowych lub miedzianych?

Giętarki do prętów przeznaczone są przede wszystkim do gięcia prętów stalowych okrągłych, kwadratowych, gładkich i żebrowanych, jak również do gięcia prętów i drutu wykonanych z innego materiału jak na przykład ze stali szlachetnej, aluminium lub miedzi. Giętarki nie mogą być używane do gięcia rur lub profili.
Do gięcia rur posiadamy inny model, dedykowany do gięcia rur oraz profili.
Dzięki temu użytkownik odpowiedniej giętarki ma pewność, że dana maszyna jest to sprzęt profesjonalny, najbardziej optymalny do danej pracy a nie maszyna do tzw. „wszystkiego i niczego.”

Czy w ofercie MASZYNOHURTU jest giętarka dekarska?

Nasz asortyment dedykujemy w większej mierze tej części budowy, która związana jest z różnymi elementami zbrojenia żelbetowego i nie posiadamy urządzeń do gięcia lub cięcia blach.

Czy posiadacie giętarkę do profili?

Tak, profile można giąć za pomocą giętarki do rur i profili o oznaczeniu modelu PRO-77R SUPER SILENT, która ponadto umożliwia zaginanie rur pod kątem aż do 180 stopni. Wyżej wymieniona giętarka znajduje się w kategorii „giętarki do rur

Czy giętarki nadają się do gięcia płaskowników czy tylko prętów do zbrojenia?

Gięcie płaskowników jest możliwe za pomocą wszystkich giętarek z kategorii giętarki. Są to urządzenia wyposażone w odpowiedni komplet trzpieni gnących, Materiał zaginany jest poprzez trzpień zaginający a materiał opiera się o trzpień centralny oraz element oporowy W przypadku gięcia płaskowników o większych wymiarach, szczególnie polecamy model PRO-42M V2 lub PRO-55M, natomiast jeśli użytkownik ma zamiar wyginać płaskowniki o mniejszych wymiarach wystarczy model giętarki PRO-20S lub model o podobnych parametrach lecz wykonany z bardziej wytrzymałych materiałów oraz ze sterowaniem maszyny za pomocą wyświetlacza na którym można zaprogramować wiele kątów gięcia
bez przestawiania manualnego kolejnych kątów. Jest to szczególnie przydatne jeśli wyginany detal składa się z kilku lub kilkunastu różnych kątów gięcia co eliminuje pomyłki oraz przyspiesza wykonywanie gięć bez potrzeby każdorazowego wprowadzania różnych kątów z zadanych.

Giętarka do gięcia spiral z kręgów

W tej kategorii posiadamy przede wszystkim giętarkę do wykonywania zbrojenia spiralnego FOX CNC SPIRAL 5-12. Jest to maszyna, która może służyć również jako prościarka, gdyż przed zagięciem pręta następuje wyprostowanie materiału z wcześniej odwijanego materiału z kręgu mieszczonego na rozwijaku. Nadaje się do produkcji spirali w zakresie 90 – 1000 mm ze skokiem do 60 mm z drutu żebrowanego oraz gładkiego o średnicy 2 – 10 mm.

Giętarka do gięcia spiral o dużej średnicy

Do gięcia spiral lub okręgów z prętów stalowych prostych do maksymalnej średnicy fi 32mm służy model specjalny giętarki PRO-32 SPIRAL