Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Pokaż boczny pasek

Motopompy spalinowe to niezbędne narzędzie każdej firmy budowlanej. Składają się z silnika i właściwie pompy. Stosują się przeważnie w celu usunięcia nadmiaru wody z placów budowy, piwnic oraz innych obiektów. Zalanie bywa spowodowane przez powódź, silny deszcz, uszkodzenie rur wodociągowych, wzrost poziomu wód gruntowych.

Motopompa – zakres zastosowania

Sprzęt do pompowania różnych cieczy ma szeroką sferę wykorzystania. Za jego pomocą przepompowywać można nie tylko wodę, ale także niektóre środki chemiczne. Wyjątek stanowią substancje ropopochodne i rozgrzane powyżej 60 ºC.

Motopompa spalinowa w zależności od przeznaczenia, wydajności, typu cieczy, ciśnienia ma kilka typów:

 1. Motopompa do wody czystej (z przyrożnych zbiorników wodnych). Ma ogólne zastosowanie – na budowach oraz do nawadniania pól. Wymaga ochrony przed drobnymi ciałami typu piasku, zawartymi w zasysanej wodzie. W budownictwie w tym celu kosz ssawny owija się materiałem, przepuszczającym ciecz, lecz nie obce ciała.
 2. Motopompa ciśnieniowa. Pompuje na wielkie odległości i/lub wysokości. Najczęściej używana w rolnictwie w systemach nawadniających. Też może być zasilana wodą z rzek, jest jednak jeszcze bardziej wrażliwa na zawarty w niej piasek. Sposobem na uniknięcie uszkodzeń będzie ulokowanie kosza ssawnego dalej od nurtu. Dodatkowo można podwiesić go bezpośrednio pod powierzchnią wody.
 3. Motopompa do brudnej wody lub półszlamowa. Głównie dla firm budowlanych, ceniona także przez jednostki Straży Pożarnej. Mała masa i wymiary czynią to urządzenie wygodnym w trudno dostępnych terenach. Nie nadaje się do szlamu, ale pod warunkiem przestrzegania określonych zasad ostrożności może osuszać wykopy na budowie.
 4. Motopompa strażacka czy Jest mobilna i najbardziej przydatna w miejscowościach, najczęściej narażonych na podtopienia.
 5. Motopompa Wydajna i żywotna, przygotowana do przepływu żwiru oraz innych ciał stałych. Umożliwia to wirnik żeliwny lub stożkowy wraz z umieszczonym pod nim uszczelnieniem węglowo-silikonowym.

Motopompy firmowe od Maszynohurtu

Z radością przedstawiamy urządzenia własnej produkcji, które będą niezastąpioną pomocą na placu budowy:

 • Motopompa do wody FOX-PDS6. Posiada silnik dieselowy o mocy 7,4 kW, uruchamiany elektrycznie kluczykiem. Zbiornik paliwa mieści 5,5 l oleju napędowego. Urządzenie waży 95 kg. Zasysa do wysokości 6 m, podnosi – do 21 m. Wejście/wyjście ma średnicę 6 cali.
 • Motopompa spalinowa FOX-PDS2. To jest mniejszy model – 2 cale, 35 kg, 2,5 l paliwa, 2,8 kW. Jego wydajność osiąga 600 litrów na minutę. Zasysa wodę do wysokości 8 m, podnosi do 18 m. Silnik cechuje się objętością skokową 211 cm3.

Obie motopompy mają zapewnione:

 1. Wszystkie części, niezbędne do eksploatacji.
 2. Gotowość bezzwłocznie zacząć pracę.
 3. Wysoką jakość wykorzystanych do ich produkcji materiałów.
 4. Roczną gwarancję.
 5. Wieloletnie użytkowanie bez awarii.
 6. Zawodowe prace serwisowe w okresie gwarancji i po upływie tego czasu.
 7. Dostępność od ręki każdej części zamiennej.

Kilka wskazówek co do użytkowania motopompy do wody

Jakkolwiek wytrzymałe nie byłyby urządzenia, i tak warto pamiętać o zasadach korzystania z nich. Wymienimy tu kilka reguł, dzięki którym motopompa będzie dłużej funkcjonować bez awarii.

 1. Przed rozpoczęciem pracy koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi konkretnej maszyny.
 2. Poważnie potraktować wyżej opisane zagrożenie uszkodzenia przez ciała obce. Piasek jako materiał ścierny potrafi szybko zniszczyć uszczelnienie i ślimak.
 3. Pilnować, aby nikt i nic nie stawało na wężu tłocznym. Może to wywołać skokowy wzrost ciśnienia, który skutkuje czasami nawet pęknięciem obudowy.
 4. Konserwować urządzenie, jeśli kolejne jej wykorzystanie nastąpi po miesiącu lub więcej. Liczy się tu przede wszystkim usunięcie resztek cieczy oraz paliwa. Pompa musi być dokładnie przepłukana czystą wodą, która potem zostaje spuszczona przez zlew. Paliwo warto wypalić całkowicie przynajmniej z gaźnika. Jeśli zostaje ono w zbiorniku, należy dodać środek do zatrzymania procesu jego starzenia się. Do cylindra trzeba wlać łyżkę oleju. Zawory zamknąć.
 5. Kiedy przy pracującym silniku nie działa właściwie pompa, warto sprawdzić, czy:
 6. nie widać uszkodzeń węży?
 7. dobrze zaciśnięte są ich opaski?
 8. nie ma zatkania kosza ssawnego?
 9. nie za duża jest wysokość ssania?
 10. zalanie pompy wodą jest zupełne?

W razie, gdy wszystko jest sprawdzone i poprawione, a urządzenie wciąż szwankuje, należy zgłosić to do serwisu.

Na jakim paliwie pracuje motopompa spalinowa do wody FOX-PDS2?

Oba nasze urządzenia, zaprezentowane w tej kategorii, zasilane są olejem napędowym czyli dieslem.

Czy możliwe jest wypożyczenie motopompy?

Nie jesteśmy wypożyczalnią urządzeń, ale klient, zakupiwszy od nas maszynę, na czas naprawy może otrzymać zastępczą nieodpłatnie.

Czy są w sprzedaży części do motopompy?

Każdą maszynę dostarczamy w pełnym skompletowaniu, gotową do pracy. W razie potrzeby wymiany jakichś materiałów posiadamy je od ręki.

Czy znajdę w Państwa ofercie motopompę szlamową?

Nie posiadamy maszyn typowo do szlamu, tylko do wody. Cały czas dopracowujemy naszą ofertę. Być może, takie motopompy się pojawią.