Od wielu lat standardem transportowania i przechowywania licznych typów towaru jest owijanie folią na palecie. Jakościowa folia zapewnia ochronę nie tylko przed wilgocią, ale również uszkodzeniami mechanicznymi. Dawniej pakowanie w nią odbywało się ręcznie, dziś rozmaite owijarki do palet ułatwiają, przyspieszają i nawet ulepszają tę procedurę. Dzięki temu hale produkcyjne, hurtownie, sortownie, punkty wysyłkowe oraz inne zakłady oszczędzają czas i zasoby ludzkie i finansowe.

Owijarki do palet: wszystkie rodzaje, dostępne na rynku

​W Polsce można znaleźć kilkadziesiąt modeli tego sprzętu od wielu krajowych i zagranicznych producentów. Aby dokonać właściwego wyboru owijarki, warto poznać, jakie jej rodzaje w ogóle istnieją.

Przede wszystkim, wyodrębniają urządzenia:

  • automatyczne – montowane do linii pakujących jako ich końcowa część;
  • półautomatyczne, w których ręcznie należy wykonać umieszczenie ładunku, początkowe przyczepienie folii do palety oraz ustawienie parametrów automatycznego owijania.

Zarówno wśród półautomatycznych, jak i automatycznych modeli jest dalsze dzielenie na:

  • talerzowe (talerz obraca się razem z umieszczonym na nim ładunkiem) i ramieniowe (obraca się ramię z folią wokół nieruchomego pakowanego materiału);
  • stacjonarne i samojezdne;
  • stacjonarna automatyczna owijarka do palet może być także pierścieniowa – w niej nośnikiem folii występuje obracający się dookoła ładunku pierścień.

Ponadto istnieje sporo dodatkowych opcji: galwanizacja, zastosowanie stali nierdzewnej, najazd, docisk, wysoki maszt, talerz duży albo w kształcie litery H, albo do wózków transportowych, możliwość pracy w niskich temperaturach, przeznaczenie specjalistyczne (do bel, drzwi itp).

Owijarki do palet – cena i jej czynniki

Zakres cenowy jest spory: zaczynając od pary tysięcy i kończąc kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Wartość jest uwarunkowana przez ilość i rodzaj silników, materiał, obecność docisku, systemu pre-stretch, wagi, najazdu, dogrzewania folii itd.

Warto pamiętać, że tanie owijarki zazwyczaj okazują się drogie w serwisowaniu – przez szybsze zniszczenie części zamiennych oraz częstsze uszkodzenia. Nieco dróższy model może opłacić się kilkakrotnie lepiej ze względu na koszt eksploatacji, jak i zużycie folii.

Owijarka do palet – inwestycja, która się opłaca

Jeśli dla małej firmy optymalnym rozwiązaniem czasami może być ręczne foliowanie, to większe przedsiębiorstwa z pewnością zoptymalizują proces produkcyjny poprzez zakup automatyzowanego urządzenia. Dobrze dobrana owijarka pozwala obniżyć koszty pakowania i zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych rocznie na samej folii.

Oprócz tego, wysoka szybkość i wydajność maszynowego pakowania pozwala zredukować rozchody na wynagrodzenie dla pracowników. Kolejna korzyść – to estetyczny, profesjonalny wygląd ofoliowanego produktu, a więc podtrzymanie dobrego wizerunku firmy.

Wniosek jest jednoznaczny: nie ma lepszej decyzji dla solidnego zakładu, niż zakup zawodowego urządzenia do owijania folią.

Owijarki Maszynohurt – gwarantowana jakość, ekspercki serwis

W naszej ofercie przedstawiamy dwie maszyny do zawodowego pakowania ładunków na paletach w folię stretch. Każda z nich to owijarka stacjonarna, półautomatyczna, talerzowa:

  • Owijarka stretch FOX PACK 1 pozwoli pakować palety o wadze do 2 ton, wymiarach poziomych do 800×1200 mm i wysokości do 2100 mm. Posiada talerz obrotowy o średnicy 1,5 m i wysokości 8 cm, którego prędkość może być programowana w zakresie 1-10 obrotów na minutę. Urządzenie jest zasilane na 230 V, startuje i zatrzymuje się płynnie, może pracować z folią w rolce do 50 cm w poprzek.
  • Owijarka palet z dociskiem FOX PACK 2 cechuje się takimi samymi właściwościami technicznymi poza tym, że ma opcję zainstalowania docisku. W takim przypadku maszyna będzie wysoka 2,53 m (bez docisku – 2,3 m) i wymaga 60 l powietrza sprężonego (8 atmosfer).

Jakich przygotowań do pracy wymaga owijarka po dostarczeniu na produkcję?

Dostarczamy owijarki, już w pełni przygotowane do pracy, można je uruchamiać tuż po rozpakowaniu.

Jak długo trzeba czekać na dostawę zamówionego urządzenia?

Owijarka do palet jest wysyłana w ciągu doby po opłaceniu zamówienia, najszybciej jak to możliwe z naszej strony.

Czy będę mógł dokupić później części zamienne do owijarki do palet?

Oczywiście, wszystkie części zamienne do wszystkich naszych maszyn posiadamy zawsze i wysyłamy od ręki.

Czy FOX PACK 1 może służyć jako owijarka do paczek?

Najlepiej sprawdzi się przy większych ładunkach, a jeśli chodzi o typowe paczki pocztowe, to lepiej zakupić specjalistyczny sprzęt.

Jaka jest gwarancja na zareprezentowane owijarki?

Dzięki wysokojakościowym materiałom zapewniamy trzyletnią gwarancję oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Wyświetlanie jednego wyniku

Pokaż boczny pasek