Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Pokaż boczny pasek

Prościarka, prostowarka, prostownica – tak wiele nazw tego sprzętu powstało pewnie dlatego, że w bardzo wielu przemysłach jest on mile widziany, a nawet konieczny.

Prościarka do drutu: zastosowanie na budowie

Każdy budynek w celu bezpieczeństwa powinien posiadać instalację odgromową, więc odpowiednie prace są jednym z elementów procesu budowy. Instalatorzy wykonują je zgodnie z dokumentacją projektową i potrzebują do tego określonych materiałów, w tym drutu i bednarki.

Ponieważ oba te materiały są przechowywane i sprzedawane w postaci krążków, a w składzie instalacji muszą być proste, powstaje potrzeba ich wyprostowania. Były czasy, kiedy dokonywano tego metodą naciągania, na skutek czego materiał zniekształcał się – niewidocznie dla oka, lecz istotnie dla zwiększenia podatności na korozję.

Na szczęście, na rynku już od wielu lat istnieją takie narzędzia jak rozwijak, uchwyt do prostowania oraz prościarka do drutu odgromowego i bednarki ocynkowanej. Rozwijak utrzymuje walcówkę tak, aby się nie rozwijała chaotycznie, uchwytem najlepiej wyprostować pierwsze parędziesiąt centymetrów drutu, żeby łatwiej wszedł do prostownicy.

Jakie istnieją prościarki do drutu?

Wybierając tego typu sprzęt, ważne jest zwrócenie uwagi na następne parametry:

  1. Napęd. Ręczna prościarka do drutu działa na zasadzie obracania korby przez operatora, elektryczna wymaga podłączenia przewodu do gniazdka.
  2. Waga – czy potrafi jeden człowiek nieść takie urządzenie, czy dwa, a może jest typowo stacjonarne?
  3. Regulacja – czy jest w ogóle i czy wymaga dodatkowych narzędzi?
  4. Przeniesienie napędu – za pomocą kół zębatych czy łańcucha, który należy raz na jakiś czas wymieniać lub regulować?

Prościarka do drutu – gdzie kupić?

W miarę tego, jak standardy budownictwa stają się wyższe, prościarka do bednarki i prętów nabiera większej popularności jako niezbędne narzędzie budowlane. W odpowiedź na rosnący popyt firm budowniczych co raz więcej producentów projektują i stwarzają własne modele, starając się zapewnić konkurencyjne ceny.

W naszym sklepie można kupić stacjonarne elektryczne prostowarki marki Maszynohurt bez przedpłat i z gwarancją jakości.

Prościarki producenta Maszynohurt

Posiadamy w ofercie trzy urządzenia do prostowania:

  • Prościarka FOX 2NC 5-12, która nie tylko prostuje, ale także tnie z 2 krążków na raz. Długość jest regulowana w zakresie 30 cm do 99 m, zaprogramować można również ilość odcinków, a dopuszczalna grubość pręta – 5-12 mm. Mocny silnik (15 kW) umożliwia bardzo wydajną pracę – do 30 metrów na minutę – i to tylko z jednego kręgu, a z dwóch będzie 60m/min.
  • Prościarka do drutu FOX 5-14D prostuje pręty z walcówki i tnie je na regulowaną długość (30 cm do 99 m). Średnica materiału może stanowić 5-14 mm, a 10 programów pracy pozwolą zadać potrzebną ilość ciętych prętów. Łączna moc urządzenia to 19 kW, a jego wydajność sięga 50 metrów wyprostowanego drutu na minutę.
  • Prościarka do prętów FOX CNC 5-12/120 jest największą, najmocniejszą i najwydajniejszą naszą maszyną do prostowania i ucinania. Sumaryczna moc jej silników składa się na 60 kW, a prostowanie odbywa się z prędkością 120m/min. Możliwa do ustawienia długość odcinków to 50 cm – 12,5 m z tolerancją plus/minus 2 mm. Maksymalna średnica materiału – 12 mm, minimalna – 5.

Wyżej opisane urządzenia posiadają roczną gwarancję i potrafią bez żadnej awarii przepracować wiele lat, bo zrobione są z materiałów o ponadprzeciętnej jakości. Każde z nich perfekcyjnie sprosta zadaniom produkcyjnym w rozmaitych branżach przemysłowych, na halach firm, które dbają o jakość swoich produktów. Między innym, sprawdzą się przy obróbce elementów zbrojenia stalowego, zapewniając jak możliwie precyzyjne prostowanie.

Nasze doświadczenie branżowe jako producenta urządzeń różnego typu jest wieloletnie, a ekspercka wiedza zespołu niezmiernie cenna. Nas polecają nawet bardzo wymagający klienci, ponieważ dostarczamy sprzęt z klasą i zapewniamy zawodowy serwis „na całe życie” zakupionej maszyny. Po upływie okresu gwarancyjnego nadal pozostajemy wsparciem dla właścicieli i użytkowników naszych produktów, dokonując profesjonalnych napraw i dostarczając od ręki części wymienne.

Czy prościarka drutu jest skompletowana razem z rozwijakiem?

Do pierwszych dwóch modeli odwijaki trzeba dokupić oddzielnie, natomiast trzecia posiada rozwijak i stół odbiorczy.

Czy któreś z oferowanych urządzeń może służyć jako prościarka do bednarki?

Ponieważ bednarka jest rodzajem płaskownika, nie ma możliwości prostować i ciąć ją na danych maszynach.

Czy model FOX 5-14D może być użyty jako prościarka do prętów żebrowanych?

Tak, pokazane na tej stronie prościarki sprawdzą się zarówno przy drucie, jak i prętach żebrowanych i gładkich.

Czy prościarka FOX 2NC 5-12 może obrabiać na każdym kręgu inną grubość?

Tak, i to jest jej wielka zaleta: na każdym kręgu oddzielnie programujemy średnicę, długość oraz ilość.

Jakie jest przeniesienie napędu u Państwa prościarki?

Bęben prostujący jest napędzany przez silnik poprzez paski napędowe, cięcie wyprostowanego pręta – siłownik hydrauliczny.