Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Pokaż boczny pasek

Posiadamy w ofercie 4 zacieraczki do betonu, w tym trzy do ręcznego prowadzenia i jedną samojezdną. Ponadto mamy inny sprzęt, który umożliwia udoskonalenie jakości betonowej nawierzchni, taki jak wibrator-buława, listwa wibrująca, sprzedajemy też profili do takich listew.

Zacieraczka – niezbędna na porządnej budowie

Nie wystarczy wylać beton: aby służył długo i pełnił swoje funckje sprawnie, musi zostać poddany specjalnej obróbce. Jej niezbędną częścią jest zacieranie wylewki betonowej, które nie tylko wyrównuje powierzchnie, ale również ulepsza jakość betonu.

Oczywiście, że w tej kwestii zacieraczka do betonu elektryczna lub spalinowa sprawdzi się o wiele lepiej, niż ręczne pace styropianowe czy stalowe. Przedstawiamy Państwu maszyny tego typu – wygładzające i zacierające – naszej własnej produkcji:

 • Zacieraczka spalinowa do posadzek, betonu FOX-100ZB z czterosuwowym silnikiem Honda GX 160 o mocy 4 kW, pracującym na benzynie. Urządzenie jest rozruszane ręcznie za pomocą linki startu i zaciera jednomomentnie powierzchnię o średnicy 1 m.
 • Zacieraczka do betonu, posadzek FOX-80ZB o cechach technicznych takich samych, jak poprzedni model, tylko o mniejszej średnicy zacierania, stanowiącej 80 cm.
 • Zacieraczka do posadzek FOX-60ZB – kolejna ręcznie prowadzona maszyna do zacierania, średnica 600 mm.
 • Zacieraczka samojezdna FOX-2X90ZB GX690 nie tylko zaciera, ale także ubija znacznie większe powierzchnie i może być stosowana nie tylko do betonu, ale również do cementowego podkładu podłogowego (estrichu). Jest uzupełniona w dwa zestawy łopatek zacierających, każdy o średnicy 90 cm, a schładzany powietrzem 4-suwowy silnik Honda GX690, cechujący się mocą 17,7 kW, zapewnia łopatkom 155 obrotów na minutę oraz moment obrotowy, równy 2500 rpm. Dodatkowe atuty tej maszyny to zraszanie powierzchni betonowej wodą z wbudowanego zbiornika, oświetlenie pomieszczenia za pomocą 4 halogenów, łatwe przemieszczenie na kołach transportowych oraz liczenie motogodzin.

Wygładzenie powierzchni betonowej – nie tylko zacieraczki

Wyrównanie, a ponadto ubijanie i zagęszczanie powierzchni wylewki betonowej odbywa się również za pośrednictwem urządzeń wibracyjnych, takich jak buławy i listwy.

Pierwsze stosowane są zarówno do poprawy jakości posadzek, jak i ścian lub słupów, należy pamiętać, że nie nadają się do mieszania lub rozprowadzania betonu. Buławę zanurza się w masie betonowej prostopadle do powierzchni i nigdy nie porusza się nią wzdłuż płaszczyzny powierzchniowej. Ważne jest zachowanie odstępów od elementów zbrojenia oraz zanurzenie do poprzedniej warstwy wylewki na około 10 cm.

 • Nasza buława wibracyjna to FOX-35ZB HONDA o średnicy 4,5 cm i długości 38 cm, obracająca się 12000 razy na minutę. Urządzenie waży 7 kg i ma silnik HONDA GX35.

Listwy wibracyjne odróżniają się przeznaczeniem do zagęszczania wyłącznie posadzek do głębokości 200 mm maksymalnie. Są to maszyny co raz bardziej popularne, ponieważ pozwalają oszczędzić sporo czasu, a jednocześnie doprowadzić beton do niezwykle dobrych parametrów. Wyprodukowane przez Maszynohurt modele są wytrzymałe, odporne na odkształcenia, łatwe w obsłudze oraz bardzo wydajne dzięki mocnym silnikom Honda.

 • W naszej ofercie znajdują się listwy wibracyjne FOX-240LB HONDA GX35 i FOX-180LB HONDA GX35, które różnią się tylko długością – odpowiednio 240 i 180 cm. Reszta parametrów jest taka sama: 30 kg, 1,2 kW, 4 suwy, benzyna.
 • Oferujemy także profile do listew wibracyjnych o długości 3 m, 4,3 m oraz 4,9 m – modele odpowiednio FOX-LW300, FOX-LW430, FOX-LW490. Profile te są sprzedawane oddzielnie – bez silnika czy innych elementów łaty.

Dlaczego warto wybierać zacieraczki od Maszynohurt?

Każda nasza zacieraczka oraz wszystkie inne urządzenia z tej kategorii:

 • posiadają roczną gwarancję;
 • potrafią pracować bez awarii przez lata;
 • zrobione są z najwyższej jakości materiałów;
 • są gotowe zacząć pracę niezwłocznie, ponieważ dostarczane uzupełnione w materiały eksploatacyjne;
 • mają zapewnioną dostępność od ręki wszystkich części zamiennych;
 • ma zagwarantowany profesjonalny serwis w czasie gwarancji, jak i po.

Jak szybko będzie dostarczona zacieraczka do wylewek?

Wszystkie nasze produkty są dostępne od ręki, staramy się zorganizować wysyłkę najszybciej, jak możliwie, z reguły w ciągu 24 h.

Czy jest w Państwa ofercie zacieraczka elektryczna?

Wszystkie nasze maszyny z tej kategorii posiadają silniki Honda, które pracują na benzynie, to bardzo wygodne przez brak przewodów.

Czy znajdę zacieraczki do betonu samojezdne talerzowe?

Model FOX-2X90ZB GX690 posiada w komplecie, oprócz łopatek, także dwa talerze, więc może służyć do talerzowego zacierania.

Czy listwy wibracyjne mogą zastąpić zacieraczki do wylewek?

Warto użyć oba urządzenia po kolei: zagęścić beton za pomocą listwy, potem wzmocnić i wygładzić powierzchnię zacieraczką.

Do jakich wymiarów powierzchni sprawdzają się zacieraczki samojezdne?

Oczywiście, do tych większych. Urządzenia danego typu są bardzo przydatne przede wszystkim na budownictwie przemysłowym.